Jak pozbyć się zmarszczek na czole?Powtarzające się krzywić może powodować niektóre z twoich linii niepokoju, ale starzenie się i utrata jędrności skóry, ekspozycji na słońce, i genetyki mogą również być twoja wina.

Tym nie mniej, nie spiesz się do fryzjera za grzywką, aby ukryć te zmarszczki. Możesz być w stanie zmniejszyć wygląd zmarszczek na czole ze zmianami stylu życia i produktów kosmetycznych.

5 zmiany w stylu życia, aby zmniejszyć zmarszczki na czole

Twój styl życia ma ogromny wpływ na zdrowie skóry i portal topdj.pl rozwój zmarszczek. Wykonaj następujące kroki, aby utrzymać skórę gładką i zapobiec przedwczesnemu starzeniu się:

 1. Bądź bystry

Długotrwałe działanie promieni uv przyczynia się do przedwczesnego starzenia się i powstawania zmarszczek. Z badań wynika, że codzienne stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 15 lub wyższym spowalnia starzenie się skóry i zmniejsza ryzyko pojawienia się ciemnych plam i zmarszczek.

Zarządzanie stresem

Lęk prowadzi do zmarszczek na czole, co prowadzi do zmarszczek na czole. Trudno pozbyć się stresu, ale ważne jest, aby utrzymać ją pod kontrolą. Aby pomóc radzić sobie ze stresem, spróbuj:

 • medytować
 • praktyka jogi
 • oddychanie przeponowe
 • aromaterapia
 • zdrowe odżywianie
 • wysypać
 • rozmowa z terapeutą
 • rejestrowanie
 • ćwiczenia codziennie

Więcej informacji: 10 prostych sposobów na stres »

Bądź nawilżonaBądź nawilżona

Suchej skóry sprawia, że zmarszczki bardziej widoczne. Dobrze nawilżona skóra pomaga zmniejszyć zmarszczki na czole. Jednak ważne jest, aby nawilżać od wewnątrz. Aby zostać dobrze nawilżona, pić co najmniej osiem 8 szklanek płynów dziennie. Gdy ćwiczysz lub spędzać czas na słońcu, trzeba więcej pić.

Możesz zmienić smak wody, dodając cytryny lub z pomocą infuser Owoc.

Zbilansowana dieta

Jeśli chodzi o zmarszczki, powiedzenie “Jesteś tym, co jesz” – to prawda. Według badania z 2007 roku, dieta odgrywa znaczącą rolę w starzeniu się skóry. Badacze zakładają że wysocy nabory vitamin C i kwas linolenowy (tłustego kwasu omega-3) zmniejszali ryzyko suchej skóry w amerykańskich middle-aged kobietach. Witamina c był również związany z mniejszym ryzykiem pojawienia się zmarszczek.”Dieta o wysokiej zawartości tłuszczów i węglowodanów zwiększa ryzyko zmarszczek i atrofii skóry.

Czytaj dalej: wskazówki dotyczące zrównoważonej diety »

Jeśli zwiększone ryzyko raka płuc, rozedmy płuc i chorób serca nie wystarczy,aby rzucić palenie, być może, myśl o przedwczesnym starzeniu się i była pomarszczona.

Palenie jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry i zmarszczek. Według badania 2008, substancje chemiczne w dymie tytoniowym zmniejszają produkcję kolagenu i uszkadzają elastyczność skóry, co prowadzi do przedwczesnego starzenia się i zmarszczek.

kosmetyki które zmniejszają linii czoła

Wiele kosmetycznych Gatunki wymagają mieć magiczną kulę, aby otrzymywać освобожданы zmarszczek i wiele stopniu bezużyteczni. Jednak niektóre kosmetyki mogą naprawdę pomóc. Należą do nich:

 1. Produkty z retinolem

Retinol będzie łagodną formą produktu ubocznego witaminy A recepty znanego jako tretinoin. Tretinoin zatwierdza USA food and drug administration do leczenia trądziku i zmarszczek. Retinol poprawia odnowę komórek skóry i wspomaga produkcję kolagenu. Jednak retinol słabo trzyma się na słońcu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów używaj produktów zawierających retinol w nocy.

Złuszczające środki z kwas glikolowyZłuszczające środki z kwas glikolowy

Kwas glikolowy kwas kwas alfa Oxy używana aby exfoliate skóra, aby pokazać bardziej zdrowy, młody-oglądając skórę. Kwas glikolowy jest głównym składnikiem wielu peelingów chemicznych. Również w niektóre wyjeżdżają na pozagiełdowym эксфолиантами. Kwas glikolowy może powodować wrażliwość na słońce, więc pewna nosić ochrony przeciwsłonecznej po użyciu produktów kwasu migdałowego.

Gruntowanie

Po prostu jak grunt przygotowuje powierzchnię do farby, twarz podkład przygotowuje skórę do aplikacji podkładu. Podkład nie pozbyć się zmarszczek na czole, ale to niedrogi sposób, aby uczynić je mniej zauważalne. Podkład przychodzi do formy proszku, żelu lub śmietanka. Ja “gładzić” pomarszczoną skórę i pomaga pobytu podstawy pozycji w ciągu dnia.

Botox

Jeśli igła nie straszą, można rozważyć zastrzyki z botoksu do walki ze zmarszczkami na czole. Botox-to lekarstwo, wykonane z toksyny botulinowej. W przypadku dostania się w określone mięśnie, to chwilowo paraliżuje ich, więc oni nie mogą umowę. Innymi słowy, kiedy хмуритесь, czoło nie będzie naturalnie marszczy. Chociaż zastrzyki z botoksu nie jest dla wszystkich. Noszą cennik i Botox może powodować niezwykłe skutki uboczne, takie jak:

 • ból, obrzęk lub zasinienie w miejscu wstrzyknięcia
 • ból głowy
 • objawy grypopodobne
 • suche oko
 • Gotowe jedzenie

Ciągła walka ze starzeniem się raczej nie zakończy się w najbliższym czasie. Nawet tak, nie wiele naukowych badań na produktach, które zmniejszają zmarszczki na czole. Większość dowodów opiera się na indywidualnych rachunkach, więc mogą być zawodne.

Może być trudne, aby całkowicie pozbyć się zmarszczek na czole, ale są kroki, które można podjąć, aby uczynić je mniej zauważalne. Najlepszym sposobem, aby spowolnić proces starzenia i zapobiec powstawaniu zmarszczek – prowadzić zdrowy tryb życia. Stosowanie zdrowej diety, unikanie długotrwałego przebywania na słońcu, regularne ćwiczenia i zarządzanie stresem są najbardziej skuteczne sposoby utrzymać skórę i resztę ciała zdrowe.